Dress Rehearsal Tweede Halve Finale Songfestival

Geen Spanje op Songfestival als Israël meedoet

Spanje heeft dinsdag aangekondigd het Eurovisiesongfestival te boycotten als Israël deelneemt ’terwijl het bloedbad in Gaza voortduurt’. Dat maakte de raad van bestuur van de Spaanse omroep RTVE bekend.

Twijfels

Het besluit komt niet geheel onverwacht, aangezien de Spaanse minister van Cultuur eerder al twijfels had geuit over deelname aan het Songfestival.

Andere landen

Eerder lieten onder meer Ierland, IJsland, Slovenië en Nederland weten het festival te mijden als Israël welkom blijft. Spanje is echter het eerste land uit de zogenoemde Big Five – de belangrijkste geldschieters van het festival, waartoe ook Groot-Brittannië, Frankrijk, Duitsland en Italië behoren – dat officieel dit standpunt inneemt.

Lees ook: Ierland dreigt met boycot Songfestival als Israël meedoet

Israël houdt intussen vast aan deelname, ondanks de toenemende druk en boycotdreigingen. De European Broadcasting Union beslist in december definitief over de deelname.

Bekijk ook:

Lees ook: Ook Nederland weigert deelname aan Songfestival als Israël blijft meedoen

BEELD: ANP

LEES OOK

Uit andere media


Denise Delgado

Denise is een creatieve freelance journalist sinds 2015. Ze heeft European Studies gestudeerd aan de Haagse Hogeschool en Journalistiek aan KU Leuven campus Brussel. Denise is bedreven in het creëren van content en is een enthousiast, nieuwsgierig en vriendelijk persoon met een enorme wanderlust. Naast haar passie voor reizen, is ze gek op vechtsport, muziek, witte wijn en fietsen in de natuur.

Meer van Denise