
Claude door naar finale Eurovisie Songfestival
Tekst: Dunya Diercks
13/05/2025
Het was even nagelbijten tijdens de uitslag van de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival maar C’est La Vie van Claude is door naar de finale. Nagelbijten, want de organisatie had iets nieuws bedacht: elke keer kwamen er drie acts in beeld, waarvan er één doorging, waaronder ‘onze’ Claude. Claude zelf was in alle staten, net als Songfestival-minnend Nederland.
Ook andere landen waren te spreken over C’est La Vie. Tijdens de uitzending was het Songfestival voor Nederlanders niet alleen bij de NPO te volgen, maar ook bij de Britse BBC en het Belgische VRT. De commentatoren van deze omroepen waren unaniem enthousiast over Claude. De Belgische commentator Peter Van de Veire vond het optreden van Claude “heel netjes” en voorspelde toen alvast een plekje in de finale: “Heel goed gedaan, Nederland. Proper door naar die finale, dat voel je nu al.”
Catchy
Voor de BBC namen presentatoren Rylan Clark-Neal en Scott Mills het commentaar voor hun rekening. Zij vonden C’est La Vie “echt heel catchy”. Bovendien denken zij dat het lied bij de professionele jury, die pas tijdens de finale hun oordeel gaan vellen, óók in de smaak zal vallen. “Ik denk als dit doorgaat, dit liedje het heel goed gaat doen bij de jury”, aldus een van de Britse commentatoren.
Gezonde spanningen
Claude zei vlak voor zijn optreden tegen NPO1 dat hij vooral “gezonde spanningen” voelde en dat het “helemaal goed” zou komen. Dát is gebleken. De tweede keer dat de zanger weer schittert voor een Eurovisie-miljoenenpubliek is zaterdag tijdens finale van het evenement.
Bekijk Claude’s gehele optreden (nog een keer) hieronder:
Uit andere media
Dunya Diercks
Dunya is een jaar of tig geleden afgestudeerd als journalist en heeft vele jaren gewerkt als (entertainment)journalist voor o.a. De Telegraaf, pagina Privé, het AD, Shownieuws, Novum Nieuws, Hart van Nederland en Weekend. Ook is ze samensteller en redacteur van de tweewekelijkse Audax-entertainmentnieuwsbrief Showbuzz. Dunya houdt van bankzitten™, samosa’s, mimosa’s en (bijna alle) dieren. Vooral –‘lastige’ - katten hebben haar interesse: ze is tevens gediplomeerd kattengedragstherapeut.
Meer van Dunya